Asnjë viktimë nga COVID-19 në Kosovë, regjistrohen vetëm 2 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar si të infektuar 3 qytetarë.

Nga krahu tjetër, për fat të mirë, nuk është regjistruar asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit.

Në këtë interval kohor, 2 qytetarë janë shpallur të shëruar, duke e dërguar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 105.538.

Në total, në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës, numri i rasteve aktive është 104.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

19 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.091 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 2 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.538.

Në total numri i rasteve aktive është 104.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.