Asnjë viktimë nga COVID-19 në Kosovë, sot më pak raste të reja se sa dje

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Mësohet se nga testimi i 2 mijë e 288 mostra, pozitive rezultojnë 48 raste.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 5 persona nga COVID-19.

Deri tani numri i të infektuarve me këtë virus ka shkuar në 108 mijë e 513. 2 mijë e 266 persona kanë vdekur deri tani si pasojë e COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.