Asociacioni i Komunave e zbulon pse vendosi ta refuzojë takimin me kryeministrin Kurti

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ka kthyer Asociacionin e Komunave të Kosovës (AKK) në Komitetin Anti-Covid19 si përfaqësues i pushtetit lokal në Kosovë.

AKK-ja ka bërë të ditur se ka refuzuar të takohen sot me kryeministrin Albin Kurti për arsye se dje, Qeveria e Kosovës nuk e ka përshirë AKK-në në Komitetin Anti-Covid19. Sot AKK-ja ka njoftuar se nga nesër do të jetë e përfshirë në këtë Komitet për të dhënë kontributin dhe koordinimin me Komunat në betejën kundër pandemisë Covid19.

“Pas këtij vendimi AKK zotohet që do të vazhdoj të jap kontributin e vetë si deri më tani që nga marsi i vitit 2020 në aktivitete të përbashkëta ndërinstitucionale në angazhime kundër kësaj pandemie”, -thuhet në komunikatën e tyre.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *