“Asociacioni s’varet nga Kurti”/ Escobar intervistë për ‘Die Presse’: A dëshiron Kosova të vonojë integrimin derisa kryeministri i saj të përmbushë detyrimet!?

Gabriel Escobar ka kërkuar që Prishtina të dalë me një propozim për të formuar asociacionin serb të komunave. Ndërkohë nga ana tjetër Beogradi duhet të jetë i qartë dhe të sinjalizojë se dhuna nuk do të pranohet. Në një intervistë të dhënë për Die Presse, Escobar ka thënë se Kosova duhet të marrë një qëndrim […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts