“Ata që sulmuan KFOR-in, të përballen me drejtësinë”, përfundon takimi me Albin Kurtin, Lajçak e Escobar: Ja tre propozimet që i bëmë kryeministrit të Kosovës

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit të SHBA Gabriel Escobar, emisarit të BE Miroslav Lajçak dhe kryeministrit të Kosovës Albin Kurti. Në një deklaratë për mediat, ata kanë bërë me dije se i kanë prezantuar Kurtit tre propozime, përfshirë uljen e tensioneve, zgjedhje të reja në veri të vendit dhe vijimin e dialogut mes dy […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts