Atalanta-Juventus/ Zhbllokohet finalja, Kulusevski kalon në avantazh bardhezinjtë (VIDEO)


Juventusi do të tentojë të ngushëllohet për mungesën e titullit të 10-të radhazi me trofeun e Kupës së Italisë, ku në finale ka përballë skuadrën e Atalantës. Në 16 precedentë në këtë kompeticion mes “Zonjës” dhe “Deas”, torinezët kanë regjistruar 6 fitore, 4 humbje dhe 6 barazime.

Stadiumi

Zikaltërit triumfuan në ndeshjen e fundit kundër Juves (1-0) në Serinë A: skuadra e Gjimshitit nuk ka regjistruar kurrë dy fitore radhazi kundër bardhezinjve në të gjitha kompeticionet (nga viti 1929), teksa këtë “mallkim” do të tentojë ta thyej sot. Vlen të theksohet fakti se në stadium do të jenë të pranishëm 4300 tifozë.

Berati

Skuadra që do të fitojë në fund trofeun mund të rrisë përfitimet nga 2.8 milionë të garantuara aktualisht në 4.4 milionë euro në total. Në të njëjtën kohë, fituesja ka të garantuar edhe 1 milion euro të tjera si finaliste e Superkupës, nëse ajo luhet në Itali ose 3.3 milionë nëse Superkupa do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

LIVE: ATALANTA-JUVENTUS 0-1

Kulusevski 31′ 

FORMACIONET ZYRTARE: 

ATALANTA: Golini; Toloi, Romero, Palomino; Hatebur, De Run, Frauler, Gosens; Pesina; Malinovski, Duvan Zapata.

Atalanta

JUVENTUS: Bufon; Kuadrado, De Ligt, Kielini, Danilo; Mekeni, Bentankur, Rabiot, Kieza; Kulusevski, Ronaldo.

Juventus

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.