Atentati në Dukagjin/ Lihen të lirë 4 personat e shoqëruar në polici si të dyshuar, flet njëri prej tyre: Kam tre muaj që…

atentati ne dukagjin lihen te lire 4 personat e shoqeruar ne polici si te dyshuar flet njeri prej tyre kam tre muaj qe
atentati ne dukagjin lihen te lire 4 personat e shoqeruar ne polici si te dyshuar flet njeri prej tyre kam tre muaj qe

Lihen të lirë 4 të shoqëruarit në policinë e Shkodrës për vrasjen e Zef Gurit dhe plagosjen e Gjin Gurit. Gazetari Senad Nikshiqi bën me dije për BalkanWeb se pas dëshmisë së dhënë përpara oficerëve të policisë gjyqësore ata janë lënë të lirë.

Njëri prej tyre, Edmond Nika ka folur për mediat duke deklaruar se ditën e vrasjes ai nuk ka qenë në zonën e Dukagjinit, por në fshatin Stom Golem.

Për këtë ai shprehet se ka kamera sigurie të objekteve ku ka qëndruar. Madje ai shton se ka 3 muaj që nuk ka qenë në zonën e Dukagjinit. Në fund ai flet edhe për lidhjen familjare që ka me viktimën dhe të birin.

Sakaq, Kujtim Dholla, Martin Qershia dhe Cesk Seraj janë lënë të lirë, ndërsa në kërkim është shpallur Gjovalin Guri.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts