Atentati në Kurbin, burime: Dyshohet për vrasës me pagesë. Të veshur me të zeza, ata…

atentati ne kurbin burime dyshohet per vrases me pagese te veshur me te zeza ata
atentati ne kurbin burime dyshohet per vrases me pagese te veshur me te zeza ata

Një ditë pas atentatit me armë zjarri në Gurëz të Kurbinit ku mbeti i vdekur ekonomisti i një firme private inertesh dhe u plagos pronari, detaje të reja dalin në dritë.

Ndërsa në drejtim të tyre u derdh breshëri plumbash, krimi dyshohet të jetë kryer nga vrasës me pagesë. Sipas burimeve për Balkanweb, janë dy persona veshur me të zeza që kanë hyrë në ambientet e biznesit duke kapërcyer rrethimin dhe kanë hapur zjarr menjëherë në drejtim të viktimës dhe të plagosurit.

Tri janë pistat ku po heton prokuroria në lidhje me atentatin e djeshëm që kishte në shënjestër Ardian Gjeloshin. Pista e parë janë konfliktet me biznesin me pjesëtarë të një fisi nga Pllane. Si pistë të dytë po heton atë të hakmarrjes.

Në 2002 është shënuar një ngjarje e rëndë ku autorë të dyshuar ishte Dritan Gjeloshi, vëllai i Ardian Gjeloshin, i cili në atë kohë kishte mosmarrëveshje me oficerin e policisë Kastriot Prengaj. Asokohe autorët qëlluan mbi një kamionçinë dhe lanë të vrarë Marie Prengen, infermiere, nënë e 4 fëmijëve, ndërsa u plagos oficeri i FNSh Kastriot Prenga, Gjergj e Vitore Prenga. Pista e tretë lidhet me plagosjen e djalit të Ardian Gjeloshaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts