Atletiko Madrid fiton apelin, ylli i ekipit luan kundër Milanit
Atletiko Madrid ka marrë një lajm të mirë përpara ndeshjes së rëndësishme ndaj Milanit në Champions. Antuan Grizman do të jetë prezent ndaj kuqezinjve pas apelit të klubit në UEFA.

griezman

Grizman mori një karton të kuq në ndeshjen ndaj Liverpulit në transfertë dhe si rrjedhojë mungoi në ndeshjen e kthimit kundër anglezëve.

30 vjeçari u ndëshkua pas një ndërhyrjeje të rëndë ndaj Firminjos dhe u dënua për 2 ndeshje nga UEFA.

Atletiko apeloi këtë vendim dhe ja doli që të ulte dënimin në vetëm 1 ndeshje. Kështu që francezi do të jetë prezent në ndeshjen kundër Milanit.

‘Los Colchoneros’ ndodhen nĂ« vendin e 3 nĂ« Grupin B me 4 pikĂ«, kurse Milani nĂ« tĂ« fundit me vetĂ«m 1.

grizman

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.