Atletja me origjinë nga Ulqini betohet para kryebashkiakut të Tiranës! Veliaj: Tashmë shqiptare jo vetëm me gjak

atletja me origjine nga ulqini betohet para kryebashkiakut te tiranes veliaj tashme shqiptare jo vetem me gjak
atletja me origjine nga ulqini betohet para kryebashkiakut te tiranes veliaj tashme shqiptare jo vetem me gjak

Alyssia Paljevic është shtetasja më e Republikës së Shqipërisë. Atletja me origjinë nga Ulqini, por e rritur në Francë është betuar para kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Kryebashkiaku ka ndarë një foto në rrjetet sociale, duke e cilësuar Alyssian krenari të kombit tonë. Ai shton se tashmë Alyssia është shqiptare jo vetëm me gjak, por edhe me nënshkrim, ndërsa i ka uruar asaj suksese që të bëjë krenarë shqiptarët kudo në botë.

“Ceremonia e betimit të shtetases më të re të Republikës së Shqipërisë, Alyssia Paljevic. Alyssia, me origjinë nga Ulqini dhe e rritur në Francë është KRENARIA e kombit tonë, një atlete fantastike, portiere në ekipin e Lyonit, që tashmë është jo vetëm me gjak por edhe me nënshkrim SHQIPTARE.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts