Australia regjistron numër rekord të infeksioneve të reja me Covid-19

Australia ka raportuar tetë vdekje të tjera të lidhura me virusin, si dhe një numër rekord të rasteve të përditshme me Covid-19, ose 3.837 infeksione të reja.

Më parë, numri më i lartë ditor i rasteve ditore në Australi u regjistrua më 14 tetor, kur u zbuluan 2.744 raste të reja.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid në këtë vend që nga fillimi i pandemisë është 242.806, ndërsa si pasojë e infeksionit kanë vdekur 2.134 persona.

Aktualisht janë të shtruar në spital 672 persona, 106 prej të cilëve në terapi intensive.​​​​​​​

Australia, është një nga vendet që ka aplikuar masa shtrënguese serioze në periudha të ndryshme gjatë pandemisë, megjithatë në ditët e fundit po njeh rritje të vazhdueshme të infektimeve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *