Australianët festojnë Krishtlindjen në plazh

australianet festojne krishtlindjen ne plazh
australianet festojne krishtlindjen ne plazh

[embedded content][embedded content]

20:40 25/12/2023

Gjermanët sfidojnë të ftohtin dhe lahen në liqene

Krishtlindja festohet në mënyra të pazakonta në anë të ndryshme të globit. Qytetarët e Sidnejt në Australi u dyndën plazheve për të marrë rreze dielli në atmosferën e festës më të madhe të botës së krishterë.

E kuqja, ngjyra simbol e kësaj feste, dominonte tek veshjet e banjës. Dhjetrababagjyshët e Krishtlindjes dhuruan spektakël sërfi në brigjet e Floridas, duke shfrytëzuar edhe temperaturat më të ngrohta se normalja e këtij dimri.

Ndërsa në Berlin, dhjetëra qytetarë sfiduan të ftohtin për t’u zhytur në ujërat e liqenit Orankesee, që shfrytëzohet gjatë verës për banjo dielli.

Tv Klan

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts