Austria rishikon propozimin për heqjen e vaksinimit të detyrueshëm

Austria po diskuton propozimin për heqjen e vaksinimit të detyrueshëm. Kështu deklaroi kancelari Karl Nehammer për gazetën “Krone”.

Kërkesa e Austrisë për vaksinimin e të rriturve kundër COVID-19 është një nga rregulloret më të rrepta në Evropë, ku qeveritë e tjera kërkojnë që grupe të caktuara të kryejnë vaksinën.

“Ligji austriak hyri në fuqi fundjavën e kaluar, por është duke u rivlerësuar vazhdimisht. Një komision nga ekspertë ligjorë dhe mjekësorë po rivlerëson nëse vaksinimi duhet të jetë i ligjshëm për t’u bërë”, tha Nehammer.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts