Austria thirrje BE-së: Kosova të njihet nga 5 shtete që nuk e kanë njohur, të avancohet aplikimi për anëtarësim

Ministrja e Qeverisë së Austrisë për Bashkimin Evropian dhe Kushtetutën, Karoline Edtstadler, ka dalë me një propozim pesë pikësh rreth Ballkanik Perëndimor. Ajo ka kritikuar qasjen e deritanishme të Bashkimit Evropian me rajonin pasi nuk i ka mbajtur premtimet e dhëna ndër vite. Në pikën e katërt, ministrja i ka dhënë hapësirë Kosovës dhe dialogut […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts