Autobusi përfundon brenda dyqanit në Londër, plagosen të paktën 19 persona

Një autobus është përplasur me një dyqan në lindje të Londrës, ku janë lënduar të paktën 19 persona. I lënduar ka mbetur edhe shoferi, i cili ka shpëtuar me ndihmën e zjarrfikësve.

Një zëdhënës i ambulancës në Londër tha se pesë persona ishin dërguar në spital, dy të rritur dhe tre fëmijë.

Autobusi është përplasur me godinën ku ndodhet nënstacioni elektrik në Selwyn Avenue. Në vendngjarje kanë mbërritur autoambulancat për t’i ofruar ndihmën e parë të lënduarve.
Shkolla Highams Park tha se disa nga nxënësit e saj ishin në autobus në momentin e përplasjes.

Pronari i një kafeneje lokale që ndihmoi në shpëtimin e pasagjerëve tha se disa nxënës ishin në mesin e të plagosurve të cilët ishin “të frikësuar dhe kanë qarë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.