Automjeti përplaset me autobusin dhe bëhet copa, vdes tragjikisht 22-vjeçari shqiptar (emri)

automjeti perplaset me autobusin dhe behet copa vdes tragjikisht 22 vjecari shqiptar emri
automjeti perplaset me autobusin dhe behet copa vdes tragjikisht 22 vjecari shqiptar emri

Makina u shpërbë nga përplasja mes dy automjeteve, rrëshqiti në të majtë dhe u përplas kokë më kokë me një autobus që vinte nga ana e kundërt. Nga përplasja fatale në unazën në Piacenza, vdes 22-vjeçari shqiptar Eriselto Neli.

Mbrëmjen e 5 shkurtit, 22-vjeçari ishte në timonin e një kamionçinë BMW dhe ishte nisur për në hyrje të kabinës së pagesës Piacenza Sud në autostradën A1. Por i riu nuk mundi të shkonte në atë autostradë. Për arsye që po hetohen aktualisht nga oficerët e policisë lokale të Piacenza-s, makina që ai drejtonte rrëshqiti në të majtë dhe u përplas kokë më kokë me një autobus që vinte nga drejtimi i kundërt.

Nga përplasja me parakolpin e autobusit, pjesa e majtë e BMW-së është shpërbërë tërësisht dhe 22-vjeçari është katapultuar nga dhoma e pasagjerëve, duke përfunduar i pafuqishëm në asfalt. Motoristët kalimtarë ngritën alarmin dhe urgjenca mbërriti në vendngjarje, por mjekët nga Autoriteti Shëndetësor Lokal i Piacenza-s nuk mundën të bënin asgjë përveç se të konstatojnë të vdekur të riun.

Plagët dhe traumat e raportuara ishin shumë serioze, aq sa nuk i dhanë mundësi mbijetese. Shoferi i autobusit mbeti i padëmtuar, por i tronditur nga ajo që ndodhi. Unaza ka qëndruar për orë të tëra e mbyllur për qarkullimin, për të lejuar operacionet e shpëtimit dhe sigurisë, deri në konstatimet ligjore dhe nxjerrjen e trupit. Si makina ashtu edhe autobusi janë sekuestruar dhe trupi i pajetë i 22-vjeçarit ndodhet në dispozicion të organeve të drejtësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts