Autori i krimit , vëllai i një të dënuari me 19 vite burg për vrasje! Ekzekutimi i efektivit të Shqiponjave, pistat ku po heton policia

autori i krimit vellai i nje te denuari me 19 vite burg per vrasje ekzekutimi i efektivit te shqiponjave pistat ku po heton policia


Asllan Mernica alias Azgan Mernica, autori i ekzekutimit të efektivit të “Shqiponjave”, Novruz Cenalia, është vëllai i një të dënuari me 19 vite burg për vrasje.

Novrus Cenalia2

Ngjarja ku është përfshirë vëllai i Asllan Mernicës ka ndodhur më 13 gusht të vitit 2019 në Fier.

Kiri Mernica dyshohet se në bashkëpunim me e Sadri Selaci masakruan me thikë të riun Florian Selimi dhe më pas trupin e tij e hodhën në një kanal ku u gjet pas disa orësh kërkime.

Florian Selimi

Në janar 2023 Gjykata e Fierit i ka dënuar me 19 vite burg dy autorët, Kiri Mernica dhe Sadri Selaci.

23-vjeçari Florian Selimi ishte goditur me thikë në qafë dhe trupi i tij ishte tërhequr për disa metra nga vendngjarja. Sipas Policisë, vrasja është kryer më datë 11 gusht, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është gjetur mëngjesin e 12 gushtit në një kanal.

autori i krimit vellai i nje te denuari me 19 vite burg per vrasje ekzekutimi i efektivit te shqiponjave pistat ku po heton policia

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts