Autoritetet amerikane kundër Amazon, praktika mashtruese për Prime

autoritetet amerikane kunder amazon praktika mashtruese per prime

Autoritetet amerikane kundër Amazon. Komisioni Federal i Tregtisë akuzon gjigantin e shitjes me pakicë në internet për mashtrim të qëllimshëm të konsumatorëve për t’u regjistruar në Prime dhe më pas “sabotoi” përpjekjet e tyre për t’u çregjistruar.

“Amazon ka mashtruar dhe ka futur në kurth njerëzit që të abonohen pa pëlqimin e tyre, duke i frustruar dhe duke u kushtuar përdoruesve shuma të konsiderueshme parash”, tha shefja e FTC, Lina Khan.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts