Autoritetet konfirmuan evakuimin e grave dhe fëmijëve, ushtarët ukrainas në konferencë nga fabrika e çelikut në Mariupol: Nuk dihet ende fati i tyre, sulmet nuk ndalen

autoritetet konfirmuan evakuimin e grave dhe femijeve ushtaret ukrainas ne konference nga fabrika e celikut ne mariupol nuk dihet ende fati i tyre sulmet nuk ndalen
autoritetet konfirmuan evakuimin e grave dhe femijeve ushtaret ukrainas ne konference nga fabrika e celikut ne mariupol nuk dihet ende fati i tyre sulmet nuk ndalen

Luftëtarët e strehuar brenda fabrikës së çelikut Azovstal në Mariupol po mbajnë një konferencë të rrallë për shtyp në internet, një lutje për një plan për të garantuar shpëtimin e tyre.

Zyrtarët ukrainas thane se të gjitha gratë, fëmijët dhe të moshuarit që ishin strehuar në bunkerët dhe strehimoret nëntokësore të vendit tani janë evakuuar.Por ata shprehen se nuk mund të konfirmonte nëse të gjithë civilët ishin evakuuar nga vendi, siç u raportua dje.

Kapiteni Svyatoslav Kalina Palamar, zëvendëskomandanti i regjimentit Azov në Mariupol, thotë se forcat ruse kanë vazhduar të bombardojnë zonën dhe se po përpiqen të sulmojnë uzinë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts