Autoritetet marokene sekuestrojnë më shumë se 3 ton kanabis

Autoritetet marokene penguan një përpjekje për të kontrabanduar rreth 3.21 ton kanabis nga porti i Kazablankës, tha policia marokene në një deklaratë.

Lënda narkotike e ndaluar ishte mbështjellë me kujdes në mallra të konsumueshme dhe e fshehur brenda një kontejneri mallrash të destinuar për eksport, shtoi deklarata të enjten.

Sipas policisë, gjatë operacionit u zbulua magazina e përdorur për ruajtjen e drogës së sekuestruar.

Në deklaratë thuhet se një hetim penal është duke u zhvilluar për të arrestuar të gjithë të dyshuarit e lidhur me kontrabandën.

Maroku mbetet një nga prodhuesit më të mëdhenj në botë të kanabisit, pavarësisht një dekade përpjekjesh për të zhdukur bujqësinë e marijuanës, sipas Zyrës së OKB-së për Drogën dhe Krimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.