Autoritetet në Odessa: Një tjetër anije ruse po digjet në Detin e Zi

Një tjetër anije ruse është përfshirë nga flakët në Detin e Zi, pas anijes së mëparshme dhe asaj Moskva.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Administratës Ushtarake Rajonale të Odessas.

Sipas tij, anija “Vsevolod Bobrov” u tërhoq në portin e Sevastopolit nga zona afër ishullit të gjarpërinjve pasi u përfshi nga flakët.

Nga ana tjetër Zëvendësprokurori i Kharkiv-it ka bërë të ditur se janë regjistruar deri më tani 1000 krime dhe 29 vrasje.

“Deri më sot kemi regjistruar rreth një mijë krime të kryera nga ushtria ruse në rajonin tonë. Midis tyre ka vrasje dhe përdhunime.”

Deklaratat, zëvendësprokurori, Andrei Kravchenko i bëri për kanalin francez Bfm TV. Vrasjet, saktësoi ai janë 29.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts