Autostrada Thumanë-Kashar i lë pa lidhje, banorët e Krujës dalin sërish në protestë

autostrada thumane kashar i le pa lidhje banoret e krujes dalin serish ne proteste
autostrada thumane kashar i le pa lidhje banoret e krujes dalin serish ne proteste

Qytetare e biznese të Thumanës dhe zonave përreth protestuan serish sot duke kërkuar një hyrje- dalje në autostradën e re Thumane-Kashar.

Qytetaret të mbështetur edhe nga deputetja e opozitës Andia Ulliri dhe struktura te tjera te PD kërkuan nga shteti dhe institucionet përkatëse një shpjegim për tjetërsimet që janë bërë në këtë projekt për mungesën e mbi dhe nënkalimeve etj.

Banorët kërkojnë akses në autostradën që po bëhet e cila përjashton totalisht një rreth prej afro 100.000 banoresh siç është Kruja.

Është e disata herë që protestojnë dhe asnjë reagim nga ana e institucioneve dhe pse mbi 1000 biznese rrezikojnë falimentimin me futjen ne funksion të kësaj autostrade.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts