Avioni merr flakë, lëndohen 3 persona

avioni merr flake lendohen 3 persona
avioni merr flake lendohen 3 persona

11:11 22/06/2022

Avioni u detyrua të bënte ulje emergjente në Aeroportin Ndërkombëtar të Miami

Një avion i Red Air mori flakë në Aeroportin Ndërkombëtar të Miami pasi u detyrua të bënte një ulje emergjente.

Avioni u detyrua të bënte uljen emergjente pas raportimeve për shkak të një problemi teknik. Rreth 126 persona që udhëtonin në bord u evakuuan.

Mësohet se tre persona kanë pësuar lëndime të lehta.

Gjatë momentit të uljes emergjente të avionit shihet teksa del tym. Imazhet tregojnë avionin e shtrirë në pistë, me sa duket i lyer me kimikate të bardha nga zjarrfikësit dhe automjete të tjera të urgjencës aty pranë.

Zyrtarët e aeroportit thonë se disa fluturime u vonuan për shkak të zjarrit. Dy pista në aeroport u mbyllën si pasojë e aksidentit.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts