Avioni merr flakë në fluturim

11:09 19/08/2023

Videot nga bordi i një avioni në fluturim kanë treguar momentin e daljes së flakëve nga motori i tij. Ngjarja ka ndodhur gjatë një fluturimi nga Hjustoni në Kankun ditën e martë, vetëm pak momente pas shkëputjes së avionit nga toka.

Avioni bëri një ulje emergjente dhe u kthye në aeroportin e Hjustonit.

Në një deklaratë, linja ajrore tha se bëhej fjalë për “një problem mekanik pas nisjes” dhe avioni u ul.

Administrata Federale e Aviacionit po heton incidentin./tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts