Avioni ushtarak rrëzohet në një zonë banimi në Rusi, disa ndërtesa përfshihen nga flakët

avioni ushtarak rrezohet ne nje zone banimi ne rusi disa ndertesa perfshihen nga flaket
avioni ushtarak rrezohet ne nje zone banimi ne rusi disa ndertesa perfshihen nga flaket
Foto ilustruese

18:37 17/10/2022

Një avion ushtarak është rrëzuar në një zonë banimi në qytetin jugor Yeysk të Rusisë.

BBC News raporton se pamjet e pakonfimuara të këtij incidenti treguan një zjarr të madh që përfshiu një bllok ndërtesash. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha se avioni bombardues Su-34, po kryente stërvitje kur një nga motorët e tij mori flakë.

Akoma nuk raportohet se ka viktima, por ambulanca dhe zjarrëfikësja është parë në vendin e ngjarjes./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts