Axhenda e plotë e Kategorisë së Parë, java e dytë rezervon përballje spektakolare

Kategoria e Parë ngriti siparin fundjavën që shkoi, ku pas gati 3 muajsh pushim, 16 skuadrat u rikthyen në fushë, teksa java e parë nisi “zjarr”, ku nuk munguan kryeveprat dhe kontestimet.

kategoria-e-pare-1

Skema e që paralajmëron një garë shumë më shumë të ashpër, si për ngjitje, ashtu edhe për mbijetesën. Ndërkohë që ditën e shtunë (18 shtator 2021), në orën 16:00, janë planifikuar të zhvillohen 8 takimet e vlefshme për javën e dytë.

E gjithë vëmendja do të jetë në Shijak, ku Erzeni dhe Bylisi, dy skuadrat pretendente në letër, për t’u ngjitur në Superiore, do të përballen me njëra-tjetrën në këtë javë. Ky takim pritet të jetë tepër i luftuar.

Sfida interesante pritet të jenë dhe ato mes Burrelit e Tomorit, Pogradeci-Besa si dhe Lushnja-Tërbuni. Ja të gjitha përballjet e javës së dytë:

KATEGORIA E PARË| JAVA 2:

TË SHTUNËN

APOLONIA-SHKUMBINI 16:00

TURBINA-BESËLIDHJA 16:00

POGRADECI-BESA 16:00

KORABI-BUTRINTI 16:00

BURRELI-TOMORI 16:00

LUSHNJA-TËRBUNI 16:00

VORA-MALIQI 16:00

ERZENI-BYLIS 16:00

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *