Bajerni me dorë të hekurt, Koman rrezikon të gjobitet vetëm pse shkoi në stërvitje me… Mercedez

SHPËRNDAJE

Kingsli Koman, mund të gjobitet nga klubi pasi ka shkuar në stërvitje me makinën e tij tip Mercedez, duke thyer kështu rregullat e klubit.

koman

Në janar 2020 drejtori sportiv, Hasan Salihamixhiç  kishte bërë një njoftim të qartë, pasi shumë yje të Bayernit vazhdonin të vinin në stërvitje me makinat e tyre private luksoze. Ai informoi ekipin në atë kohë, se markat e huaja të makinave nuk lejoheshin më në punën e përditshme.  Vetëm makinat nga aksioneri “Audi” dhe “Volksvagen”  do të lejoheshin që të përdoreshin. “Rregulli është i qartë, kush e shkel do të gjobitet 50 mijë euro”, shprehej drejtori sportiv i gjermanëve.

komannn

Megjithatë, Koman, nuk është lojtari i vetëm i Bajern Mynih që ka shkelur këtë rregull. Niklas Zyle dhe Robert Levandovski gjithashtu thuhet se kanë qenë subjekt i vëzhgimit për makinat e tyre që kanë përdorur, ndërsa ishin në qëndrën stërvitore të Bajern Mynihut.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.