Balerina që po triumfon në akademinë ruse

22:00 01/06/2021

Rachel Armstrong pas mbarimit të studimeve do performojë në të gjithë globin

Rachel Armstrong do të bëjë një hap përpara drejt ëndrrës së saj për t’u bërë një nga balerinat më të mira në botë pasi të diplomohet nga Akademia e njohur Rusisë e Baletit Bolshoi këtë muaj. Armstrong 20 vjeç, është ndër balerinat më të pakta në Angli që është diplomuar ndonjëherë në institucionin prestigjioz rus, të cilët pas mbarimit të studimeve performojnë në kompani baleti në të gjithë globin.

Armstrong u zhvendos në Moskë në vitin 2018 në moshën 17-vjeçare. Isha nervoze e mërzitur, por edhe e ngazëllyer tha ajo për Reuters, duke kujtuar ditën e saj të parë në Akademinë e Baletit Bolshoi.

Tre vite pas zhvendosjes në Moskë, Armstrong ka mësuar rusisht dhe ka përfunduar trajnimin rigoroz të akademisë. Ajo duhet të marrë vetëm disa provime në lëndët e përgjithshme këtë muaj për të përfunduar studimet e saj.

Unë jam duke aplikuar në audicione në disa vende sepse dua të udhëtoj dhe të përjetoj stile të ndryshme të baletit,  tha ajo, ulur në një stol para Teatrit Bolshoi në Moskën qendrore.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com