Balla takim me homologun spanjoll, Grande-Marlaska: Do intensifikojmë bashkëpunimin në goditjen e rrjeteve kriminale

balla takim me homologun spanjoll grande marlaska do intensifikojme bashkepunimin ne goditjen e rrjeteve kriminale
balla takim me homologun spanjoll grande marlaska do intensifikojme bashkepunimin ne goditjen e rrjeteve kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka pritur në një takim Ministrin e Brendshëm të Spanjës Fernando Grande-Marlaska.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Balla nënvizon se kryefjalë e takimit ka qenë intensifikimi i bashkëpunimit në goditjen e rrjeteve kriminale të përfshira në luftën kundër trafikimit të narkotikëve dhe krimit të organizuar.

“Me Ministrin e Brendshëm të Spanjës Fernando Grande-Marlaska, biseduam mbi bashkëpunimin midis agjencive tona ligjzbatuese në luftën kundër trafikimit të narkotikëve dhe krimit të organizuar. Do të intensifikojmë bashkëpunimin në goditjen e rrjeteve kriminale të përfshira në trafikun e narkotikëve nga disa vende të Amerikës latine drejt Europës, ku janë të përfshirë edhe shtetas shqiptarë”, shkruan Balla.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts