“Ballafaqimi me të kaluarën është vlerë europiane”, Kurti për ‘Open Balkan’: Ballkani nuk është vetëm tre shtete

ballafaqimi me te kaluaren eshte vlere europiane kurti per open balkan ballkani nuk eshte vetem tre shtete
ballafaqimi me te kaluaren eshte vlere europiane kurti per open balkan ballkani nuk eshte vetem tre shtete

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për VOA , komentoi nismën ‘Open Balkan’ për të cilën u shpreh se Ballkani nuk ka të bëjë vetëm me tre shtete.

“Testi i së vërtetës është hapja e Serbisë për Kosovës. Ballkani nuk është vetëm tre shtete”, ka thënë Kurti.

Gjithashtu ai theksoi se nuk pajtohet me qëndrimin e Shqipërisë për nismën ‘Ballkani i hapur’, ndërsa shtoi se pavarësisht kësaj marrëdhëniet mes dy vendeve janë të mira.

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts