Balliu: Xhaçka Gate simbol i pandëshkueshmërisë, ajo dhe burri i saj jetojnë mes luksit që i kanë tjetërsuar Himarës

balliu xhacka gate simbol i pandeshkueshmerise ajo dhe burri i saj jetojne mes luksit qe i kane tjetersuar himares
balliu xhacka gate simbol i pandeshkueshmerise ajo dhe burri i saj jetojne mes luksit qe i kane tjetersuar himares

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu, përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se Olta Xhaçka dhe bashkëshorti i saj jetojnë mes luksit nga tjetërsimi që i kanë bërë Himarës.

“Burri i Olta Xhackës është shpallur investitor strategjik me votat e kabinetit, pjesë e të cilit ishte edhe vajza e Natashës, që këtu mbaron çështja, e qartë për gjithkënd.

Së dyti, tjetërsimi i pronave nuk është bërë nga dëshira apo dashuria e Goros, i cili shumë mirë që është arrestuar sepse është pjesë e aferës, por Goro e ka bërë sepse ministria Xhacka e ka urdhëruar, instruktuar, që Himaren e do për burrin e vet.

Te arrestosh gjithë Himarën që të mos arrestosh Oltën, kjo nuk është drejtësi”, shkruan Balliu.

Postimi i ish-deputetit të PD-së Klevis Balliu:

Xhaçka Gate simbol i pandeshkueshmerise !

Olta Xhaçka dhe burri i saj jane simboli i konfliktit te interesit, vjedhjes se prones dhe mungeses se drejtesise te pavarur dhe te barabarte.

Burri i Olta Xhackes eshte shpallur investitor strategjik me votat e kabinetit, pjese e te cilit ishte edhe vajza e Natashes, qe ketu mbaron ceshtja, e qarte per gjithkend.

Se dyti, tjetersimi i pronave  nuk eshte bere nga deshira apo dashuria e Goros i cili shume mire qe eshte arrestuar sepse eshte pjese e aferes, por Goro e ka bere sepse ministria Xhacka e ka urdheruar, instruktuar, qe Himaren e do per burrin e vet.

Te arrestosh gjithe Himaren qe te mos arrestosh Olten, kjo nuk eshte drejtesi.

Olta Xhacka dhe burri i saj duhet te ishin sot para drejtesise, nderkohe ato gajasen te dehur nga luksi qe i kane tjetersuar Himares.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts