Banorët e Fierzës protestuan kundër punimeve në gurore dhe bllokuan rrugën, 7 të ndaluar nga policia e Tropojës

Banorët e njësisë administrative Fierzë në Tropojë, zhvilluar ditën e sotme protestë kundër punimeve në gurore.

Për pasojë janë ndaluar të paktën shtatë persona, mes tyre edhe pronari i një resorti turistik. Kujtojmë se banorët e Fierzës bllokuan aksin nacional Fierzë- Sheshi Trageteve-Bajram Curri, pasi kërkonin bllokimin e punës në gurore, por edhe ndalimin e ndërtimit të një fabrike bitumi që po ndërtohet anës këtij aksi.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts