Banorët e Niklës protestë për ndërtimin e shkollës

banoret e nikles proteste per ndertimin e shkolles
banoret e nikles proteste per ndertimin e shkolles

Një proteste paqësore është bërë sot nga banoret e Niklës pranë njësisë administrative Nikël të Krujës.

Ata kërkojnë ndërtimin e shkollës e cila është dëmtuar nga tërmeti. Atyre ju është premtuar ndërtimi i shkollës, por deri më tani nuk është marrë asnjë masë.

Banoret thonë se ne ditët në vijim po nuk mori zgjidhje problemi ynë do të bllokojmë edhe rrugën. Në mbështetje të banorëve ishte edhe deputetja e zonës, Andia Ulliri e cila në fjalën e saj tha se e kam ngritur zërin në të gjitha instancat, por nuk ka marre përgjigje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts