Barack Obama njoftoi  në Twitter se ka rezultuar pozitiv me Covid-19

Ish-presidenti Barack Obama njoftoi të dielën pasdite: “Sapo dolova pozitiv për COVID”, por tha se Michelle ka rezultuar negative.

“Kam pasur një gërvishtje të fytit për disa ditë, por ndihem mirë përndryshe”, shkroi ish-presidenti në Twitter duke përshkruar simptomat e tij.

“Michelle dhe unë jemi mirënjohës që jemi vaksinuar dhe përforcuar, dhe ajo ka rezultuar negative. Është një kujtesë për t’u vaksinuar nëse nuk e keni bërë tashmë, edhe pse rastet po pakësohen”, shkroi Obama në Twitter.

Ai nuk përmendi nëse njëra nga vajzat e tij Malia, 23, dhe Sasha, 20 vjeç u testuan për virusin, por të dyja janë aktualisht në kolegj dhe ka të ngjarë të largohen në shkollë.  Diagnoza vjen në një kohë kur normat e rasteve dhe vdekjeve në SHBA janë në rënie pas rritjes së dimrit të Omicron .  Ai gjithashtu vjen pasi kufizimet e COVID po zbuten në SHBA

Obama është vaksinuar vitin e fundit.
Ai njoftoi në Twitter në mars 2021: ‘Michelle dhe unë u vaksinuam kundër COVID-19 sepse ne e dimë se është mënyra më e mirë për të mposhtur këtë pandemi, për të mbrojtur njëri-tjetrin dhe për të rikthyer vendin dhe funksionimin përsëri.’ ‘Kështu që unë shpresoj që ju do ta merrni vaksinën sapo të jetë në dispozicion për ju. Mund të të shpëtojë jetën”, shtoi ai.

Njoftimi erdhi në një kohë kur shumë amerikanë të padurueshëm ishin në ankth për të marrë vaksinën pasi ajo u shfaq, por edhe kur administrata e Biden po përpiqej të merrte amerikanët ngurrues ndaj vaksinës për të marrë vaksinën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts