Barcelona në krizë financiare, Koeman synon të fitojë para duke insistuar në shitjen e Umtiti

Umtiti mesa duket nuk bën pjesë në planet e Ronald Koeman.

Barcelona është duke insistuar që ta shesë në këtë afat kalimtar qendërmbrojtësin, Samuel Umtiti.

Samuel Umtiti 1

Lojtari ka vite që nuk është në formën e dikurshme dhe klubi ka nevojë për para, andaj opsioni më i mirë është të fitojë nga shitja e tij, me çka edhe do të lirohej nga paga e lart e lojtarit.

Në të kaluarën është lidhur me shumë klube nga Premierliga, por Umtiti është krejtësisht jashtë forme, andaj do të jetë vështirë për Barçës që të nxjerrë shumë para nga shitja e francezit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com