Barcelona prezanton trajnerin e ri, Laporta: Ndoshta u vonova me shkarkimin e Kuman
Barcelona i ka dhënë lamtumirën dy ditë më parë Ronald Kuman dhe tashmë është në kërkim të një trajneri të ri. Por në pritje të emërimit përfundimtar të një emri të ri, katalanasit kanë vendosur që si trajner i përkohshëm me një afat të pacaktuar, të jetë Serzhi Barhuan, ish-futbollist i klubit katalanas, aktualisht trajner i Barcelonës B.

serzhi

Presidenti Joan Laporta Ă«shtĂ« shfaqur para mediave dhe ka komentuar kĂ«tĂ« ndryshim tĂ« detyruar, si dhe ka konfirmuar negociatat nĂ« vijim me Çavin, i cili aktualisht drejton nĂ« Katar. Gjithsesi, ai theksoi se ka shumĂ« negociata dhe nuk Ă«shtĂ« vetĂ«m ish-mesfushori si alternativĂ« pĂ«r pankinĂ«n.

“Me respekt ndaj negociatave qĂ« po zhvillojmĂ« e nuk dua t’i paragjykoj, e di qĂ« ka dalĂ« emri i Çavit, por kemi edhe opsione tĂ« tjera. NĂ« lidhje me Çavin mund tĂ« them vetĂ«m se e njoh si trajner, po kalon njĂ« periudhĂ« interesante tĂ« karrierĂ«s, flas shpesh me tĂ« dhe e di opinionin qĂ« ka pĂ«r ekipin.

Mund tĂ« them se kemi parĂ« ndeshje tĂ« BarcelonĂ«s bashkĂ« pasi kemi folur shpesh kur mbarojnĂ« ato, por janĂ« biseda mes miqsh. E kam thĂ«nĂ« gjithmonĂ« qĂ« njĂ« ditĂ« do tĂ« drejtojĂ« BarcelonĂ«n. Por tĂ« shohim si evoluojnĂ« gjĂ«rat”, tha presidenti para mediave.

“Ndeshja mĂ« e rĂ«ndĂ«sishme Ă«shtĂ« ajo nĂ« fundjavĂ« ndaj Alavesh, pastaj nĂ« Kiev do tĂ« drejtojĂ« Serzhi pĂ«rsĂ«ri, jemi tĂ« bindur qĂ« do tĂ« bĂ«jĂ« mirĂ«. Trajneri i ri mund tĂ« vijĂ« mĂ« vonĂ« apo para ndalesĂ«s sĂ« kombĂ«tareve, por nuk do tĂ« ndikojĂ«. Situata Ă«shtĂ« e komplikuar por ekipi duhet tĂ« jetĂ« mĂ« konkurrues me kontingjentin aktual”, shpjegoi Laporta.

“Ndoshta vendimi pĂ«r shkarkimin e Kuman erdhi me vonesĂ«, por tani Ă«shtĂ« mĂ« e lehtĂ« ta analizosh. Mendoj se e meritonte tĂ« rikuperonte tĂ« dĂ«mtuarit, por mori pĂ«rgjegjĂ«sitĂ«. Kjo Ă«shtĂ« pyetja qĂ« i kam bĂ«rĂ« shpesh vetes, pasi fituam me Valencian e Dinamon, por pastaj arritĂ«m nĂ« njĂ« pikĂ« shqetĂ«suese”, deklaroi Laporta.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.