Bardhi mbledh sot grupin, nga negociatat me mazhorancën te Komisioni i “Zgjedhores”, ja çfarë pritet të diskutohet

bardhi mbledh sot grupin nga negociatat me mazhorancen te komisioni i zgjedhores ja cfare pritet te diskutohet
bardhi mbledh sot grupin nga negociatat me mazhorancen te komisioni i zgjedhores ja cfare pritet te diskutohet

Nënkryetari i partisë Demokratike Gazment Bardhi pritet të mbledhë sot grupin parlamentar.

Sot pritet që Bardhi të njoftojë deputetët për pikën ku kanë mbërritur negociatat me kreun e grupit parlamentar të PS Blendi Çuçi dhe në lidhje me Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore.

Këtij komisioni i mbaron mandati pas disa ditësh, mandat që pritshmëritë janë të mos zgjatet.

Kjo sjell që Reforma të diskutohet në Komisionin Parlamentar të Ligjeve. Këtu pritet të krijohet një nënkomision me anëtarë të barabartë të PD dhe PS. Aty pritet të zhvillohen më tej diskutimet në raport me ndryshimet dhe propozimet për reformën Zgjedhore.

Një tematikë tjetër do të jetë edhe ngritja e komisioneve hetimore.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts