“Basha i thoshte ambasadores dalim nga zyra se ka futur Berisha regjistrues”/ Ish-kryeministri: Ja çfarë më thanë burime amerikane. Dora-dorës do mësoni gjëra të pabesueshme për…
Gjatë foltores së sotme të organizuar nga Lidhja e Gruas në PD, ish-kryeministri deklaroi se kryedemokrati Basha i kërkonte ambasadores Yuri Kim që të bisedonin jashtë zyrës, pasi dyshonte se i kishte vendosur regjistrues Sali Berisha.

Basha Berisha

Ju garantoj që dora dorës do mësoni gjëra të pabesueshme për pabesitë e tij të turpshme. Por nuk është koha të harxhojmë kohë me të. Ky zotëri deklaronte të gjitha gafat e tij mi ka imponuar Sali Berisha.

Burime tërësisht amerikane dhe zyrtare më informonin mua se ky, i thotë ambasadores: Të dalim nga zyra se kemi regjistrues nga Berisha, më ka futur regjistrues Berisha dhe të bisedojmë jashtë. A mund të imagjinoni një gjë të tillë?

Unë atë nuk e pranoja kurrë për mandat të tretë. Do gjeja 100 mënyra të vija te ju. Nuk do pranoja kurrë bëheshim ministri e Edi Ramës. Atë që nuk mund të pranoj sovranitetin”, tha Berisha në fjalën e tij.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.