Basha në Asamblenë Politike të PPE: Qëndrojmë së bashku për demokracitë dhe qytetarë tanë


Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha të hënën ndërsa merr pjesë në Asamblenë Politike të Partive Popullore Europiane dha edhe një mesazh.

basha

Basha shkruan se PD qëndron krah simotrave të tyre për demokracinë dhe qytetarët shqiptarë.

Lideri demokrat ndodhet këtë fundjavë në Bruksel si i ftuar nga PPE.

STATUSI NGA BASHA

Në Asamblenë Politike të PPE, partia më e madhe europiane dhe me grupin më të madh parlamentar në PE. Qëndrojmë së bashku për demokracitë tona, së bashku për qytetarët tanë

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.