‘’Basha nuk u rebelua’’, Çipa: Përplasja me Berishës nisi kur iu nënshtrua verdiktit të ndërkombëtarëve për ta përjashtuar nga PD

basha nuk u rebelua cipa perplasja me berishes nisi kur iu nenshtrua verdiktit te nderkombetareve per ta perjashtuar nga pd
basha nuk u rebelua cipa perplasja me berishes nisi kur iu nenshtrua verdiktit te nderkombetareve per ta perjashtuar nga pd

Analisti Aleksandër Çipa, komentoi në emisionin ‘Open’ në News 24 lidhur me ‘faktorin Basha’.

Çipa u shpreh se Basha kur nuk arriti të administronte një parti të madhe, nuk i vlen më e vogla.

Teksa sipas tij, përplasja mes Berishës e Bashës nisi kur ky i fundit iu nënshtrua verdiktit të ndërkombëtarëve për vendimin dhe përjashtimin e Berishës nga PD.

Askush nuk mund të besoj në naivitetin se Basha u rebelua, u shpreh Çipa.

Ndërkohë lidhur me bashkimin në PD, Çipa u shpreh se Berisha e ka deklaruar hapur se nuk ka mundësi që Basha të jetë sërish pjesë e PD.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts