Basha poston videon nga protesta e dhunshme në seli: Sali Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka postuar një video në Facebook nga momentet e protestës së dhunshme të organizuar nga Sali Berisha.

Sipas Bashës, ajo që ndodhi sot ishte një shfaqje e shëmtuar, ndërsa thekson se Berisha sot vulosi fundin e tij politik.

“Me këtë shfaqje të shëmtuar dhune, Sali Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë. Shumica absolute e demokratëve e braktisi atë dhe kriminelët me të cilët kërkoi të shkatërronte Partinë Demokratike. Demokratët qëndruan sot me vendosmëri dhe qytetari në mbrojtje të Shtëpisë së Lirisë, si shpresa e vetme e shqiptarëve për ndryshim”, shkruan Basha.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *