“Basha-Rama nuk kanë asgjë që i lidh me opozitën”, Noka: Kërkojë shkatërrimin e demokracisë, por nuk do e lejojmë!

basha rama nuk kane asgje qe i lidh me opoziten noka kerkoje shkaterrimin e demokracise por nuk do e lejojme
basha rama nuk kane asgje qe i lidh me opoziten noka kerkoje shkaterrimin e demokracise por nuk do e lejojme

Flamur Noka ka folur për gazetarët, pas daljes nga mbledhja e Grupit Parlamentar të PD, që u mbajt në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Noka u ndal te deklaratat e djeshme të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulëzim Basha, ku tha se opozita nuk do e lejojë shkatërrimin e demokracisë.

“Unë besoj që deputetët që kanë dalë nga demokratët do jenë në lartësinë dhe përgjegjësinë e zgjedhur nga demokratikët. Këtu përjashtoj dy individë, që janë pengje. Në Shqipëri nuk ka demokraci, por narko-regjim. E tha kryeministri që sdo’ ketë konsensus për Reformën Zgjedhore. Ai është i vendosur për të shkatërruar demokracinë dhe në për ta mbrojtur”, tha Noka.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts