Basha: Rama u zotua për transparencë dhe konkurrencë të ndershme, por dështoi! Korrupsioni, i përhapur në çdo hallkëKryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se Rama dështoi të vendoste konkurrencën dhe transparencën në themel të qeverisjes.

basha

Me anë të një postimi në Instagram, Basha i referohet Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili thotë se mungesa e transparencës, konkurrenca e padrejtë dhe korrupsioni janë të përhapura në çdo hallkë të vendit.

“Në vitin 2003, Rama u zotua se konkurrenca dhe transparenca do të vendoseshin në themel të qeverisjes së tij. Por, a e mbajti Rama këtë zotim?

Sipas DASH, mungesa e transparencës, konkurrenca e padrejtë dhe korrupsioni janë të përhapura në çdo hallkë të vendit, duke qenë problemet kryesore të Shqipërisë”, shkruan Basha.

Ai thekson më tej se vendosja e konkurrencës së ndershme dhe interesit publik do të jenë në themel të qeverisjes së PD.

basha1 basha2

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.