Basha shigjeton Rithemelimin dhe maxhorancën: Sulme ndaj sistemit të drejtësisë, presion SPAK për interesa të pista politike

basha shigjeton rithemelimin dhe maxhorancen sulme ndaj sistemit te drejtesise presion spak per interesa te pista politike
basha shigjeton rithemelimin dhe maxhorancen sulme ndaj sistemit te drejtesise presion spak per interesa te pista politike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për mediat foli për kërcënime ndaj SPAK.

Ai akuzoi grupin e Rithemelimit dhe maxhorancën se sulmojnë sistemin e drejtësisë.

“Njëra palë sulmon me fjalor të papranueshëm sistemin e drejtësisë, dhe SPAK në veçanti, duke insinutar në demonizimin e imazhit dhe nxirjen e punës së kësaj strukture, kur vjen fjala për hetimin e korrupsionin. Pala tjetër, PS dhe kryeministri i vendit, po bëjnë gjithçka për të pamundësuar hetimet dhe çuarjen para drejtësisë të të korruptuarve. Në veçanti kur tani një numër i madh zyrtarësh janë ose në arrest, ose në hetim për korrupsion.”, tha Basha.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts