Basha takon fermerin nga Divjaka: Shembull e frymëzim për çdo qytetar të këtij vendi

Kandidati për kryetar të PD-së Lulzim Basha është takuar me një fermer në Divjakë, teksa tregon se sfidon çdo vështirësi e punon çdo vit rreth 7 ha tokë që i administron.

Sipas Bashës, ai është shembull e frymëzim për çdo qytetar të këtij vendi.

POSTIMI I BASHËS
Lul Noreci është fermeri i palodhur që sfidon çdo vështirësi e punon çdo vit rreth 7 ha tokë që i administron. Ai është shembull e frymëzim për çdo qytetar të këtij vendi.

“Ne duhet të jemi krenar që jemi nga Divjaka, ky vend i begatë”, thotë Luli sa herë e pyet se si i ka punët. Edhe pse me shumë vështirësi, me shumë mund ai nuk dorëzohet, por mbështet edhe fermerët e tjerë që të punojnë tokën e tyre.

Për mua është gjithnjë kënaqësi dhe motivim ta takoj, të bisedoj dhe të dëgjoj këshillat e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts