Basha uron SHBA me fjalët e Deklaratës së Pavarësisë: Të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ditën e Pavarësisë së 245-të.

Në mesazhin e tij, Basha vëtheksin te liria dhe demokracia, ndërsa shkruan se “të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë”.

“Happy Independence Day! ????”, shkruan Basha, shoqëruar me një foto, në të cilën shton se “Ne i mbajmë këto të vërteta si të vetëkuptueshme, se të gjithë njerëzit janë krijuar të barabartë, se ata janë pajisur nga Krijuesi me të drejta të patjetërsueshme, se midis këtyre të drejtave janë Jeta, Liria dhe kërkimi i Lumturisë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com