“Bashkë Fitojmë” kërkoi shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Belsh, Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e koalicionin ‘Bashkë Fitojmë’ për shpalljen të pavlefshme dhe ripërsëritjen e zgjedhjeve në Belsh.

Më herët “BF” hodhi akuza ndaj kryetarit ta bashkisë së Belshit, Arif Tafani për vjedhje votash, duke kërkuar rinumërim.

Me herët Kolegji njoftoi se ka vendosur, “shfuqizimin e vendimit të KAS” dhe “shpalljen të pavlefshme të zgjedhjeve vendore të datës 14 maj për kryetar të Bashkisë Rrogozhinë, duke urdhëruar përsëritjen e këtyre zgjedhjeve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts