Bashkia e Beratit shpall për të katërtin vit radhazi konkursin e çmimit letrar “Vexhi Buharaja”

bashkia e beratit shpall per te katertin vit radhazi konkursin e cmimit letrar vexhi buharaja

Bashkia e Beratit ka shpallur për të katërtin vit radhazi konkursin e çmimit letrar “Vexhi Buharaja”.

Juria prestigjoze e këtij edicioni përbëhet nga:
-Ymer Ciraku ????profesor, doktor i shkencave në letërsi.
-Olimbi Velaj ????poete, përkthyese, shefe e departametit të letërsisë dhe pedagoge në Universitetin Durrësit.
-Aleksandër Cipa ????publicist, gazetar, Kreu i Unionit të gazetarëve.
-Primo Shllaku ????poet dhe përkthyers.
-Yzedin Hima ????studiues, profesor dhe doktor në fushën e letërsisë.

Bashkia ka bërë thirrje për një pjesëmarrje sa më të gjerë.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts