Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e ambienteve sportive të shkollës 9-vjeçare “Gjon Buzuku”

bashkia e tiranes nis rehabilitimin e ambienteve sportive te shkolles 9 vjecare gjon buzuku
bashkia e tiranes nis rehabilitimin e ambienteve sportive te shkolles 9 vjecare gjon buzuku

Bashkia e Tiranës ka filluar punimet për rikonstruksionin e ambienteve sportive të shkollës 9-vjeçare “Gjon Buzuku” në njësinë Nr.4. Tashmë nxënesit e kësaj shkolle do të kenë fusha sportive futbolli dhe basketbolli sipas standarteve.

Ky investim është një hap i rëndësishëm drejt promovimit të aktiviteteve sportive në këtë komunitet. Përmes projektit Shkollat si Qendër Komunitare, Bashkia e Tiranës synon promovimin dhe masivizimin e sportit tek të gjithë grupmoshat.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts