Bashkia e Tiranës rregullon sinjalistikën rrugore pranë institucioneve arsimore (Foto)

Në prag të vitit të ri shkollor, Bashkia e Tiranës ka punuar për rivijëzimin e sinjalistikës rrugore pranë institucioneve arsimore, shkolla dhe kopshte.

“Ekipi i Mirëmbajtjes së Sinjalistikës po kujdeset për rivijëzimin e sinjalistikës rrugore pranë institucioneve arsimore, shkolla dhe kopshte. Përfundoi puna për vijëzimin e vendkalimit të këmbësorëve pranë shkollave “Lidhja e Prizrenit” dhe “1 Maji” si edhe rrugëve “Dervish Hatixhe” dhe Rruga e Barrikadave”, shkruan Veliaj.

Ekipi i Mirëmbajtjes së Sinjalistikës ka treguar përkushtim të vërtetë dhe profesionalizëm gjatë këtij procesi, duke siguruar një ambient më të sigurt dhe të kujdesur për komunitetin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts